Digitális Témahét 2019 különdíjak
2019. március 13.
BOOKR Kids Pedagógus különdíj – „BOOKR Suli – a jövő irodalomórája” projektötletet megvalósító intézmények pedagógusai számára
A BOOKR Kids különdíjat hirdet a Digitális Témahét programjában „BOOKR Suli – a jövő irodalomórája ” című projektötletet megvalósító intézmények pedagógusai számára.
A BOOKR Kids – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – két pályaművet jutalmaz, egy-egy osztály minden tagjára és két tanárjára kiterjedő BOOKR Suli éves előfizetéssel.
További részletek itt.
Oracle Academy Intézményi Különdíj - „Kódolj STEM projektet!” - projektötletet megvalósító intézmények számára
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, amelyekben a STEM (tudomány, technológia, mérnöktudomány, matematikai) területekhez kapcsolódóan, a megvalósítás része valamely programozási nyelv/környezet (pl. Scratch, vagy bármely más programozási nyelv) használata.
Az Oracle Academy – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – összesen 9 pályaművet jutalmaz, 3 általános iskolai, 3 gimnáziumi és 3 szakképzési intézményi projekt megvalósítóját, az alábbi különdíjjal:
Intézményenként 1-1 BBC Micro:bit Club készlet (ennek tartalma: 10 micro:bit, 10 USB kábel, 10 elemtartó, 20 AAA elem).
Az eszközkészleten túl az Oracle Academy a nyertes intézmények 4-4 tanára részére 3 órás képzést (nyertes szakképzési intézmény esetén 5-5 tanár részére), valamint ajánlott szakmai linkgyűjteményt is biztosít.
További részletek itt.
Makerspace.hu Digitális Közösségi Alkotóműhely Intézményi Különdíj - „Nagy felfedezések kora” projektötletet megvalósító intézmények számára
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, melyekben tanárok és gyerekek együtt dolgozzák fel a történelmi nagy felfedezések korát.
A Makerspace.hu Digitális Közösségi Alkotóműhely 1 pályaművet jutalmaz. A nyeremény egy 3 órás workshop a Makerspace.hu Digitális Közösségi Alkotóműhelyben, 10 tanár és 10 diák részére.
További részletek itt.
Különdíj „A legaktívabb külhoni magyar intézmény” számára
A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága „A legaktívabb külhoni magyar intézmény” különdíjat hirdet azon külhoni magyar intézmény támogatására, amely a Digitális Témahét során az iskolában tanuló magyar diákok számának arányában dokumentálhatóan (fotó, videó, jelenléti ív) a legtöbb gyereket vonja be a programokba. A pályázó intézmények közül két iskola részesül a különdíjban.
A különdíj egy tanulást segítő csomag, melynek elemei:
a) 10 db BBC micro:bit, az oktatásban számos tantárgy tanításában felhasználható programozható mikrokontroller,
b) a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ támogatásával megvalósuló BBC micro:bit pedagógus-továbbképzés,
c) 200.000 Ft támogatás digitális eszközvásárláshoz.
A pályázat további részletei itt.
Seppo különdíj – játékkészítő pályázat a Digitális Témahéten!
A Stiefel Eurocart Kft. pályázatot hirdet a Digitális Témahétre regisztrált intézmények pedagógusai számára, akik a seppo.io oldalon mobileszközzel támogatott játékokat készítenek, és megosztják ezeket a SEPPO weboldalán.
A pályázók közül 3 pedagógus részesül díjazásban, a nyertesek egy-egy éves SEPPO hozzáférést kapnak.
Pályázatok beérkezésének határideje 2019.05.03.
További részletek itt.
Micro:bit „Kódolj velünk!” intézményi különdíj
A különdíj azon pályázók között kerül elbírálásra, akik bármely tantárgyi összetételben, de különösen a STEAM (tudomány, technológia, mérnöktudomány, művészet, matematikai) területekhez kapcsolódóan projektjükben programozást/kódolást valósítanak meg. Az eszközhasználattal kapcsolatosan és a programnyelvekre vonatkozóan a pályázat nem ír elő megkötést.
A Micro:bit – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 1 db pályaművet jutalmaz.
A nyertes projekt nyereménye: 10 db micro:bit go eszköz
További részletek itt.
Raabe Klett „Kódolj és játssz!” intézményi különdíj
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, amelyekben a STEAM (tudomány, technológia, mérnöktudomány, művészet, matematikai) területekhez kapcsolódóan algoritmizálást, offline kódolást vagy blokk alapú programozási nyelvet (pl. Scratch) használnak. A különdíj elbírálásának további feltétele, hogy legalább 2 intézmény (pl. egy óvoda és egy iskola) közösen dolgozzon a projekt megvalósításán.
A nyertes projekt nyereménye részt vevő intézményenként:
1-1 Scottie Go! társasjáték (választás szerint Iskolai vagy Basic változat), valamint
intézményenként 1 pedagógus számára ingyenes hozzáférés a „Programozás tanítása alsósoknak – Blokkprogramozás” c. e-learning tananyaghoz.
További részletek itt.
„Taníts videóval is!” – mProve Solutions intézményi különdíj
Az mProve Solutions különdíjat hirdet a Digitális Témahéten „Taníts videóval is!” című projektötletet megvalósító intézmények számára.
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, amelyek része, hogy a diákok telefonnal, fényképezővel vagy kamerával készítenek egyszerű videókat.
Az mProve Solutions – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 3 pályaművet jutalmaz.
A nyertes intézmények részvételi lehetőség kapnak a „Készíts videót PowerPoint-tal!” tréningen. Egy intézményből 12 pedagógus részvételére van lehetőség. Kérjük, hogy a résztvevők hozzák magukkal a laptopjukat (Office 365 szükséges az ismeretek elsajátításához).
További részletek itt.
„Készítsetek társasjátékot!” pályázat 2019
Szeretnétek egy CRAFTBOT 3D nyomtatót? Nem kell mást tenni érte, mint nyomtatni egy társasjátékot!
A CraftUnique ismét pályázatot hirdet a Digitális Témahét keretében. A tét: egy CraftBot Plus 3D nyomtató
A jelentkezéshez egy rövid kérdőívet kell kitölteni, amiben szerepelnek a kiválasztási feltételek. Ezen kritériumok alapján választ ki a CraftUnique 10 középiskolát.
Jelentkezési határidő: 2019. április 4. 17 óra.
További részletek itt.
„Iskolai könyvtárak az információs műveltségért” különdíj
Az EKE OFI Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum és a Könyvtárostanárok Egyesülete 2019-ben „Iskolai könyvtárak az információs műveltségért” elnevezésű pályázatot hirdet. Olyan intézmények jelentkezését várjuk, amelyek a témahét alatt olyan projektet valósítanak meg, melynek során a diákoknak egy komplex információs problémát kell megoldaniuk, ennek során egyszerre kell hasznosítaniuk a digitális és a más forrásból származó információkat.
A különdíjat elnyerő iskola az iskolai könyvtára számára egy min. 60 kötetes könyvcsomagot, ingyenes OPKM szolgáltatásokat és a KTE szakmai napjára való előadói felkérést nyer.
Jelentkezési határidő: 2019. április 18.
További részletek itt.
Abacusan intézményi különdíjak
A beérkező pályázatok közül az Abacusan Stúdió – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 3 pályaművet jutalmaz.
Két intézmény az alábbi különdíjakban részesül (intézményenként):
egyeztetett időpontban 3 pedagógus térítésmentes képzése a 30 kreditpontos, Robotika foglalkozásvezető továbbképzésen és
részvétel az Abacusan által szervezett VándoRobot programban (2019/2020. tanév során).
További egy intézmény az alábbi különdíjban részesül:
Az intézmény 5 diákja térítésmentesen részt vehet az Abacusan Nyári Élménytábor szakmai programjában (2019.07.28–08.03.), izgalmas lehetőségekkel a robotika, kódolás, természettudományos területeken.
További részletek itt.
Gödöllői Királyi Kastély különdíja
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, melyekben tanárok és gyerekek együtt valósítanak meg történelmi témájú iskolai/óvodai projektet.
A beérkező pályázatok közül a Gödöllői Királyi Kastély – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 1 pályaművet jutalmaz.
A nyertes intézmény díja egy osztálynak szóló belépőjegy a Gödöllői Királyi Kastélyba és a Nosztalgiafotó szolgáltatás igénybevételére.
További részletek itt.
Giving Hungary Alapítvány intézményi különdíj
A Giving Hungary Alapítvány – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 2 pályaművet jutalmaz. A nyertes intézményekből 25-25 fő ingyenesen részt vehet a Kód Teátrum előadásán, amely a kiskamaszkortól a felnőtté válásig tapasztalható emberi helyzeteket dolgozza fel, a középpontba a digitalizációval járó új kihívásokat állítva.
További részletek itt.
Balázs Diák Pedagógus különdíj
A Balázs Diák Kft. különdíjat hirdet a Digitális Témahéten projektet megvalósító gyógypedagógusok és/vagy fejlesztő pedagógusok számára.
A beérkező pályázatok közül a Balázs Diák Kft. – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ közreműködésével – 3 pályaművet jutalmaz.
A különdíjat elnyerő pedagógusok 1 éves ingyenes előfizetést kapnak az Ügyesedni online játéktér felületéhez.
További részletek itt.
A Magyar Digitális Oktatásért Egyesület különdíja
A Magyar Digitális Oktatásért Egyesület két, egyenként 100.000 Ft értékű különdíjat ajánl fel a Digitális Témahéten projektet megvalósító pedagógusok számára.
A legjobb alsó tagozatos digitális eszközzel támogatott matematikaprojekt díját az a pedagógus nyerheti el, akinek megvalósított projektjében egészséges (az adott korcsoportnak megfelelő) a digitális és a hagyományos eszközök aránya, valamint a digitális eszköz használatának a hagyományoshoz képest jól látható hozzáadott pedagógiai értéke van.
A legjobb felső tagozatos vagy középiskolás GeoGebra/Geomatech alkalmazás különdíját egy, a Digitális Témahéten megvalósított projekt nyerheti el, attól függően, hogy milyen mértékben használták fel a Geomatech rendszer nyújtotta előnyöket.
További részletek itt.
Darts Matek Pedagógus Különdíj
A különdíj azon projektek között kerül elbírálásra, amelyekben a Dartsmatek szoftver használata a megvalósítás része.
A beérkező pályázatok közül a Darts Matek Kft. 1 pályaművet jutalmaz, a győztes pedagógus jutalma 1 éves, teljes körű, ingyenes Darts Matek szoftverhasználat.
További részletek itt.
Microsoft Magyarország Pedagógus különdíjai
A Microsoft Magyarország a Digitális Témahét minden díjazott pedagógusa számára lehetővé teszi a pályázat nélküli, automatikus csatlakozást a Microsoft Innovative Educator (MIE) Expert közösséghez, ahol számos szakmai tartalom és képzés várja őket.
A pedagóguspályázat első 3 helyezettje a tanév során elviheti a csoportját egy játékos találkozásra a Microsoft Magyarország székházába.
További részletek a Microsoft Innovatív Pedagógus Szakértő programjáról itt.
„Pályaorientáció – A drónoké a jövő” intézményi különdíj
A DUPLITEC Kft. mint a DJI hivatalos forgalmazója és szervize, valamint a DJI ARS Budapest különdíjat hirdet a Digitális Témahét keretében „A drónoké a jövő” pályaorientációs program címmel.
A különdíj azon pályázók között kerül elbírálásra, akik az elsők között jelentkeznek, maximum 25 fős csoportokkal. Az első 15 jelentkező csoport egy bemutatóval egybekötött előadáson ismerkedhet meg a jövő drónszakmáival.
A csoportok látogatására a DUPLITEC Kft.-vel előre egyeztetett időpontban kerül sor.
További részletek itt.
DJI Tello drónprogramozó verseny
A DUPLITEC Kft. mint a DJI hivatalos forgalmazója és szervize, valamint a DJI ARS Budapest különdíjat hirdet a Digitális Témahét keretében „DJI TELLO drónprogramozó verseny” címen, általános iskolák számára.
A versenyzők közül a DUPLITEC Kft. mint a DJI hivatalos forgalmazója és szervize, valamint a DJI ARS Budapest az első három helyezettet jutalmazza.
A nyertes intézmények jutalma:
I. helyezett: 2 db DJI Tello-Edu drón + 5 db akkumulátor + töltőállomás
II. helyezett: 1 db DJI Tello-Edu drón + 5 db akkumulátor + töltőállomás,
III. helyezett: 1 db Tello drón + 5 db akkumulátor + töltőállomás
További részletek itt.
Pályázat AR/VR témájú projektötletet megvalósító intézmények számára
Az ARworks Kft. pályázatot hirdet AR/VR témájú projektötletet megvalósító intézmények számára.
A díj azon projektek között kerül elbírálásra, amelyekben a Unity fejlesztői szoftver segítségével, 3D elemeket tartalmazó, mobiltelefonon vagy tableten futtatható Kiterjesztett Valóság vagy VR szemüvegben futtatható Virtuális alkalmazás készül.
A beérkező pályázatok közül az ARworks – a Digitális Pedagógiai Módszertani Központtal együttműködve – 1 pályaművet jutalmaz egy Oculus Go VR szemüveggel.
Benyújtási határidő: 2019. május 17.
További részletek itt.
A fő díjkategóriákról a pályázati kiírásban további információk érhetők el.