Digitális Témahét 2024 pályázati eredmények

2024. június 17.

A 9. Digitális Témahét nyertes pályázatainak ünnepélyes díjátadójára 2024. június 17-én, az ELTE Lágymányosi Campusban került sor. 

A megjelenteket dr. Balatoni Katalin köznevelési helyettes államtitkár asszony, a Belügyminisztérium nevében, és Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója, mint a Digitális Témahét koordinátora köszöntötte.

I. Pályázat digitális eszközökkel támogatott pedagógiai projekt(ek)et megvalósító INTÉZMÉNYEK számára

I/A Általános iskolák kategóriája

I. hely: Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola
(projekt címe: Mesterséges intelligencia: A kreativitás vége vagy egy új kezdet? avagy TOLDI a MI szemszögünkből.)
II. hely: Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola
(projekt címe: A MI-re számíthatsz)
III. hely: Rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola 
(projekt címe: (M)ai világunk)

I/B Középiskolák kategóriája

I. hely: BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum 
(projekt címe: PetrikAid)
II. hely: Kispesti Deák Ferenc Gimnázium
(projekt címe: Pí a rejtélyes szám)
III. hely: Bárdos László Gimnázium, Tatabánya
(projekt címe: Happy Birthday, William Shakespeare)

I/C Óvodai különdíj

A Digitális Témahét Óvodai különdíját a Nagykanizsa Központi Óvoda Kossuth téri Tagóvodája nyerte.
(projekt címe: Az elveszett világ)

I/D Digitális Témahét Kárpát-medencei díj

A Digitális Témahét Kárpát-medencei díj nyertese a vágsellyei Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda.

II. Pályázat digitális eszközökkel támogatott pedagógiai projekt(ek)et vagy digitális pedagógiai gyakorlatot megvalósító PEDAGÓGUSOK számára

I. hely: Gergelyi Katalin (projekt címe: Az ember mint adat)
II. hely: Benedek Judit (projekt címe: Home, Sustainable Home)
III. hely: Lehr-Juhász Mónika (projekt címe: Csúcs ez a hely! Itt kincseket lelsz!)

Autentikus tanulás különdíj

A Digitális Témahét Autentikus tanulás különdíját Klacsákné Tóth Ágota (projekt címe: My@Cream) nyerte.

Zsűri különdíj

Zsűri különdíj nyertese Hende István és Németh Judit (projekt címe: FenntarthatJÁK 3D-vel).

 


2024-es Digitális Témahét Nívódíj a Huawei Technologies Hungary támogatásával

•    Krepsz-Kapai Bernadett a Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola pedagógusa, idei Digitális Témahét nagykövet.
•    Tarné Éder Marianna az Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium igazgatóhelyettese.

 

Különdíjak
 


Mesterséges intelligencia különdíj (támogató a Trax Retail)


I. hely: Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium
(projekt címe: JÁTSZANI. TANULNI. GYŐZNI. EGY OLYAN OLIMPIA, AHOL A DIÁK ÉS A GÉP EGYÜTT VERSENYEZ)
II. hely: felvidéki Szenczi Molnár Albert Alapiskola
(projekt címe: Teleopolis - A jövő városa)
III. hely: Buji II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
(projekt címe: MI TÁRSASJÁTÉK PROJEKT ’24)
III. hely: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye
(projekt címe: ŰRKUTATÁS-CSILLAGKÖZI KALANDOK)



Maker's Lab különdíj

•    Óvodai különdíj nyertese: Balogh Lívia (projekt címe: Így játszunk MI!)
•    Alsó Tagozatos különdíj nyertese: Szűcs-Muri Mária (projekt címe: BABázunk)
•    Felső Tagozatos különdíj nyertese: Molnár-Krajnyák Emese (projekt címe: Űrkalandozás)



OTP Fáy Alapítvány különdíj

•    Csikiné Nehéz Erika
•    Csányi Judit



Kreatív robotpálya különdíj (támogató Bognár Amália, a Padlórobotok/unplugged kódolás Facebook-csoport alapító vezetője)

•    Vén Beáta



Da Vinci – Telekom különdíj

•    Tüttösiné Gréber Mónika (projekt címe: BREAK THE SILENCE)
•    Izsák Dávid Pál (projekt címe: "Na, most beszélj" - Podcast a Zimándyban)
•    Szeifert Orsolya (projekt címe: PODCAST KÉSZÍTÉS GYEREKEKKEL; avagy MIKOR VOLT JOBB GYEREKNEK LENNI? MOST, VAGY A SZÜLEITEK KORÁBAN?)

 


MotiMore különdíj


•    Pintérné Gönye Helga (projekt címe: A költészet és MI (Digitális versfesztivál))

 


„Programozás” különdíj (támogató Vígvári Rendszerház Kft.)

•    Czékus Marianna, Száka-Budai Klára, Urbán Mónika (projekt címe: Mátyás kód(ex), avagy modern digitális utazás a középkorba)

 


KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM) különdíj 

•    Mészáros Szófia (projekt címe: The Game of Colours - A színek játéka)
•    Valicsné Glodán Erzsébet (projekt címe: Money matters)

 


Balázs-Diák Óvodai különdíj


•    Nagykanizsa Központi Óvoda Miklósfai Tagóvodája (projekt címe: A miklósfai kerekrépa)

 


Alba Innovár különdíj (támogató Alba Innovár Digitális Élményközpont)

•    Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola (projekt címe: Programozd a jövőd! Számolj!)

 


Raabe Klett Oktatási Tanácsadó és Kiadó Kft. különdíj 2024

•    Kunmadarasi Összevont Óvoda és Bölcsőde Csemetekert Óvoda (projekt címe: Fenntarthatósági Témahét, hogy a szemét ne csak szemét legyen)
•    Balogh Lívia, Veszprémi Ringató Körzeti Óvoda (projekt címe: Így játszunk MI!)



Matific különdíj (támogató Matific Europe Kft.)

•    Kukk Ibolya (projekt címe: MI márciusunk)
•    Hédi Katalin (projekt címe: DIGI PÉNZ7)
 


 
eTwinning Magyarország ajándékcsomag az Oktatási Hivatal jóvoltából

Digitális Témahét nagyköveteknek:
•    Bognár Amália
•    Csányi Judit
•    Klacsákné Tóth Ágota
•    Krepsz-Kapai Bernadett
•    Skultéty Zoltánné
•    Tóth Éva
 

2024-es év Digitális Témahét nagykövete

•    Bognár Amália

 

Minden díjazottnak sok szeretettel gratulálunk!