Webináriumok áprilisban is
2018. március 22.
1. Digitális múzeumpedagógia a Mobidikben - Mobil Digitális Iskolában
Előadók: Vanya-Lukács Imola és Koltay Eszter (Mobidik program trénerek)
A Mobidik - Mobil Digitális Iskola egy legmodernebb oktatási digitális felszereltséggel rendelkező utazó osztályterem, mely 2017. év elején indult országos útjára a Digitális Oktatási Stratégia bevezetésének zászlóshajójaként. A hagyományos órák mellett kidolgoztunk számtalan tanrenden kívüli tananyagot, melyek a játékos digitális módszertanokon alapuló technikákat veszik sorra. Alapvető célunk a pedagógusok digitális tájékozottságának segítése.
A webinárium során bemutatott Tudatos reklámfogyasztás digitálisan! elnevezésű óránk egy múzeumpedagógiai alapokon nyugvó úttörő digitális óra, melyet a Közgyűjteményi Főosztály koordinációja mellett a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum múzeumpedagógusaival és a Múzeumdigitár Közgyűjteményi Digitális Portál aktív bevonásával dolgoztunk ki a Mobidikben.
A Közgyűjteményi Digitalizációs Stratégia célul tűzi ki az autentikus közgyűjteményi tartalmak széles körű társadalmi hasznosítását, ezen belül kiemelt figyelmet szentel az oktatási felhasználásra, hiszen a magas minőségű források rendkívül jól felhasználhatók az iskolai tananyagok demonstrálása során.
Először kerül bemutatásra ez a széles körű interdiszciplinális összefogás, mely hatalmas áttörést jelenthet az oktatásban.
Megkérjük tisztelt hallgatóinkat, hogy egy tervezett közös játék sikeréhez előzetesen készítsék maguk mellé mobiltelefonjukat vagy laptopjaikat/tabletjeiket, melyre kérjük telepítsék a Kahoot! nevű alkalmazást vagy a böngészőjükbe hívják be előzetesen ezt az oldalt: https://kahoot.it/
A webinárium ide kattintva megtekinthető.
2. Projekteredmények bemutatása a Digitális Témahéten
Előadó: Főző Attila László
A webinárium témái:
A webinárium ide kattintva megtekinthető.
3. Oktatás a makerspace-ekben Magyarországon és a világon
Előadók: Fuchs Péter és Buda Barna
Mi az a makerspace, a digitális közösségi alkotóműhely?
Milyen technikák vannak a digitális alkotótérben?
Hogyan válhat a digitális alkotókultúra az oktatás részévé?
Mi az az alkotópedagógia?
Mik az alkotópedagógia alap technikai eszközei, céljai, nemzetközi eredményei?
A webinárium ide kattintva megtekinthető.
Az élő webinárium egy online felületen lesz megtekinthető, a jelentkezők emailben kapják majd meg a belépéshez szükséges információkat. Az előadás során kérdezni is lehet majd az előadótól. Az előadást rögzítjük és a Digitális Témahét YouTube csatornájára feltöltjük.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!