Szakmai webináriumok 2025

2025. január 03.

Készüljünk együtt a 10. Digitális Témahétre!
Találkozunk a webináriumokon!

A webináriumok felvételei megtalálhatóak a Digitális Témahét elnevezésű YouTube csatornánkon.

                  



Meghirdetett webináriumok

Aki 10 webináriumon részt vesz elismerő oklevélben részesül.


2025. január 27. hétfő 19 óra

Nyertes projektek bemutatása - A sorozat első része

1. Hogyan kapcsolhatjuk össze a Digitális Témahetet és a Fenntarthatósági Témahetet? 

Előadó: Tuboly Rita tanító, IKT MasterMinds Kutatócsoport tagja (Rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola)

Az előadás során bemutatom, hogyan dolgoztuk fel digitális eszközök segítségével a biodiverzitás témakörét 7-14 éves tanulókkal.

2. A MI márciusunk - Tavaszi jeles napok és ünnepek az MI segítségével

Előadó: Kukk Ibolya mesterpedagógus (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye)

A projekttel az volt a célom, hogy a tanulók ismereteket szerezzenek a márciusi jeles napok és ünnepek tartalmáról, meglévő ismereteiket bővítsék a nemzeti jelképeinkről, hagyományainkról, szokásainkról.A projekt megvalósításába nemcsak digitális alkalmazásokat vontam be, hanem a mesterséges intelligenciát is, melynek segítségével különböző nehézségi szintű szövegeket, feladatokat generáltam. A tanulók megtapasztalhatták, hogy milyen segítséget jelent a tanulás folyamatában a MI, melynek segítségével verset, összefoglalót, fogalommagyarázatot, táblázatot készítettek. Tudatosan törekedtem a hatékony promtolási technikák megtanítására. A digitális készségfejlesztésen túl, a tudatos szemléletformálást, a fenntarthatóságra és az ökológiai tudatosságra való nevelés feladatait is igyekeztem sokféle tevékenységen keresztül, a diákok együttműködésére építve, megvalósítani.

Regisztráció

 

2025. január 29. szerda 19 óra

Home, Sustainable Home, azaz hogyan tervezzünk házat tudatosan

Előadó: Benedek Judit Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, angol tanár és eTwinning nagykövet

A projekt témája a fenntarthatóság, a tudatos élettér kialakítása. A folyamat során a tanulóknak lehetősége volt kutatni, szakértői előadáson részt venni, szókincsüket bővíteni, fejleszteni digitális készségeiket. A webináriumon megismerhetik a projekt részleteit, értékelési rendszerét, valamint a használt digitális eszközöket.

Regisztráció

 

2025. január 31. péntek 17 óra

A mesterséges intelligencia bűvöletében

Előadó: Dr. Baracsi Katalin LL.M családjogi szakjogász, LL.M infokommunikációs szakjogász internetjogász, közösségi média tréner 

Az előadás során áttekintjük az AI rendeletet, az új típusú AI-val elkövethető bűncselekményeket és bemutatásra kerül a Human Brains csapatától adaptált kártyajáték, amely jól használható középiskolásokkal, ha szeretnék kritikai gondolkodásra ösztönözni őket az új technológiákkal kapcsolatban.

Regisztráció

 

2025. február 4. kedd 19 óra

#dthpetrik2024: Digitális készségek és társadalmi felelősségvállalás a szakképzésben

Előadók: Tóth Éva projektvezető, eTwinning nagykövet, Modern Iskola főszerkesztő, valamint Sipos Csaba és Szabó-Lövey Gergő a BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum 12. évfolyamos tanulói

A 7. Digitális Témahét a Petrikben ismét az ágazatok közötti együttműködésre épült. A Petrik Aid célja a digitális készségek és a szociális érzékenység fejlesztése volt: a résztvevők digitális eszközökkel oldottak meg valós problémákat, miközben a társadalmi felelősségvállalás is központi szerepet kapott. A webináriumon bemutatjuk a szervezési lépéseket, a diákok bevonásának különböző szintjeit, a külsős partnerek szerepét, valamint az iskola tágabb környezetének mozgósítási lehetőségeit.

Regisztráció

 

2025. február 5. szerda 19 óra

A MI-re számíthatsz (projekt a projektben)

Előadó: Krepsz-Kapai Bernadett gyógypedagógus, vezető szaktanácsadó Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola

A projekt során a diákok megismerték a mesterséges intelligencia alapjait és az AI etikai kérdéseit. Példákon keresztül megvizsgáltuk a használhatóságát, lehetőségeit, hallucinációit, környezetszennyezését. A megszerzett tudás birtokában a diákok képesek lesznek projekteken dolgozni, amelyekben AI alapú eszközöket alkalmaznak. Ezenkívül képesek lesznek kritikusan gondolkodni a mesterséges intelligencia használatáról és annak hatásáról az oktatásra, a hétköznapi életre.
A webináriumon megismerhetők a projekt részletei, értékelési rendszere valamint a használt digitális eszközök.

Regisztráció

 

2025. február 12. szerda 19 óra

A kreativitás vége vagy egy új kezdet? - Toldi a MI szemszögünkből

Előadók: Kovácsné Koska Eszter biológia-földrajz szakos tanár, Magilniczky-Galambos Kitti angol-magyar szakos tanár, PeDig Menedzser, Mészáros Katalin rajz – etika szakos tanár, Gubián Dániel történelem-etika szakos tanár (Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola)

A 2024-ben az általános iskolák kategóriájában I. helyet elérő csapat mutatja be a pályaművét, amelyben Arany János klasszikus művét, a Toldit dolgozták fel a modern mesterséges intelligencia eszközeivel. Felhasznált MI alkalmazások: Microsoft Copilot, Suno, Quizalize, Tengr. ai

Regisztráció

 

Megvalósult webináriumok

A webinárium megtekintéséhez kattintson a webinárium címére!
 

2025. január 7.

Találkozó a 10. Digitális Témahét nagyköveteivel

Előadók: Főző Attila László, Jánossy Zsolt, Ökumenikus Segélyszervezet az Oktatásért Alapítvány

Az előadásban bemutatásra kerültek a Digitális Témahét 2025 nagykövetei, beszélgettünk a 2024. év végi szavazáson nyertes 10 oktatási alkalmazásról, szó esett a 10. jubileumi Digitális Témahét újdonságairól.

 

2025. január 15., 20.

ChatGPT-alapozó tanároknak

Gyakorlatvezető: Főző Attila László, Ökumenikus Segélyszervezet az Oktatásért Alapítvány

Alapozó online workshop gyakorlatorientált foglalkozás volt azok számára, akik szerették volna megismerni és kipróbálni a ChatGPT ingyenes funkcióit. Tanárszemmel néztük meg, hogy miként érdemes használni a felkészüléshez, a tanórai foglalkozásokhoz, tanuláshoz ezt a felületet. A workshop végén beszéltünk a szerzői jogi kérdésekről, aggodalmakról és az alternatívákról is.